SAKARYA DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN !

demirdöküm servisi

    Siz Değerli Adapazarlı Müşterilerimize Hem İnternet Hem Facebook üzerinden de ulaşıp Demirdöküm Kombi Servisi Olarak Hizmeti vermekteyiz,Evlerinizde Bulunan Kombilerin Bakım ve Onarımlarını İtinalı Bir Şekilde Yaparak Değişen Parçalara 1 yıl garanti Vermekteyiz, Demirdöküm Kombi Servisi Olarak Kombi Montajı İkinci El Kombi Şofben,Soba Satışıda Yapmaktayız.TÜM KREDİ KARTLARI GEÇERLİDİR


ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN !

demirdöküm servisi

Sakarya Demirdöküm Kombi Servis

Kombi Tamir ve Bakım

  Kombi Tamir ve Bakımı için Anadolu Teknik Kombi Servisi firması olarak, müşterilerimize en uygun fiyat politikamız ile profesyonel hizmet sunmaktayız. Kombi tamir ve bakımı konularında yılların verdiği deneyim ile firmamız, Sakarya’da hizmet vermektedir. Kombinizin daha verimli çalışabilmesi ve ekonomik doğalgaz tüketimi için mutlaka bakımının her yıl düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi durumda çeşitli problemlerle ve arızalarla karşılaşabilirsiniz. Anadolu Teknik Kombi Servisi firmamız,  Kombi arızalarınız ve bakım için size en hızlı hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.Yapılan Her İşte ve Değiştirilen her Parçada 1 Yıl Garanti Verilmektedir.

Kombi Bakımının Önemi

   Gerek kış ayları, gerekse yaz ayları için önemli bir unsur olan kombilerin, düzenli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir. Farketmediğiniz bir dikkatsizlik sonucunda, küçük sorunlar, büyük problemlere yol açabilir; bu da sağlık sorunlarına neden olabilir. Özellikle Mart ve Ağustos periyotlarında yapılması gereken kombi bakımları, kombinin hayatta kalma süresini uzatır. Şayet kombinizin bakımının düzenli bir biçimde gerçekleştirirseniz, daha ekonomik yakıt ile daha yüksek performans elde edebilirsiniz. Kombi bakımlarının mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

    Sizlerde Soğuk Kış aylarında bilinçli Kullanıcılar olarak Soğuk Gecelerde Kombinizin Gaz Vanasını ve Elektrik Şalterini Kapatıp bir Yere Gitmeyiniz.Kalorifer Isıtma Ayarını Minimuma Getirip İstediğiniz Yere Gidebilirsiniz.

Kombi Bakımının Faydaları

  • Düzenli yapılan kombi bakımları sayesinde, cihazınızın kullanım ömrü uzar.
  • Enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.
  • Kombiler, elektrik, doğalgaz ve su gibi parametrelerin aynı anda görev aldığı bir sistemdir. Bu sebeple can ve mal güvenliğiniz açısından kombilerin bakımının yapılması son derece önemlidir.
  • Cihazınız %100 verimle çalışır, maksimum fayda sağlar.
  • Hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçirdiğimizi varsayarsak, yaşam alanı için çok daha konforlu bir mekân sağlanmış olur.
  • Doğalgazın pahalı olduğunu düşündüğümüzde, faturalarınız bakım sonrasında büyük ölçüde azalacaktır.
  • Küçük sorunların erken teşhis edilmesi sonucunda, daha büyük arızaların önüne geçilmiş olur. Bu sayede kafanız rahat, yaşam alanınız kaliteli olur.  
  • Demirdöküm Kombi Servisi olarak Hizmetinizdeyiz.

Sakarya Kombi Klima Servisi

 

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN !

Demirdöküm Kombi Servis,Demirdöküm Kombi Servisi,Sakarya Demirdöküm Kombi Servis,Sakarya Demirdöküm Kombi Servisi,Olarak Sakaryada Özel Servis Hizmeti Vermekteyiz.

 Not :Firmamız   Sakaryada Özel Kombi Servisi olarak Hizmet Vermektedir.

KOMBİLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

        Evlerimizde ve İş Yerlerimizde bulunan Kombilerin Hepsi Aynı Mantıkla Aynı Prensiple çalışmaktadır,Şöyleki;İlk önce Kombi Çalıştırma Düğmesinden Açıldığı anda,ilk olarak Su seviyesi Kontrol edilir ve  Kombi Pompası Deveye girer Pompa Suyu devir daim ettikten hemen sonra Baca Fanı devreye Girer akabinde ise Bacafanının Çalışıp Çalışmadığını Kontrol edilir bunuda Presostat adını verdiğimiz Parça sağlar,Eğer Fan Çalışıyorsa Ardından Gazvalfi devreye girer,Bazı modellerde Gazvalfine Gazın gelip gelmediğini ölçen sensörler vardır,Ardından Ateşleme Elektrotlarına Elektrik enerjisi yollanır ve yanma sağlanır,bundan sonra ise Brülörde Ateşin olup olmadığını kontrol eden İyonizer Elektrodu Devreye girer,Eğer Yanma oluşmuş ve ateş varsa kombide Elektronik kart bunların hepsini görür ve yanma devam eder,Böylece Kombi Bütün bu İşlemlerden sağlandıktan Sonra Çalışmasına Devam eder.Bütün bu Elemenlardan birtanesi bile iş yapmazsa Kombi Devreden çıkar ve Ekranında Arıza Kodu verir.Bazı modellerde Ekran Yoktur Bunlar genelde Eskitip Kombilerdir,Yeni model Kombilerin Tamamında Bir LCD Bilgi ekranı Bulunmaktadır.Bu ekranda Hata kodları Sıcaksuyun ısı değeri ve Kalorifer devresinin Isı değeri görülmektedir,Ayrıca Yeni Nesil kombilerin Bir çoğunda haftalık,Aylık,Yıllık,Haftalık Saatve Takvimli Program Bulunmaktadır,Cep Telefonuyla ve RJ 45 Soketiyle internet Bağlantısını Kullanan Kombierde Mevcuttur,Bu Kombilerde kullanıcı eve Gelmeden Kombisini İstediği Gibi Çalıştırmakta ve Kapatmaktadır.

        Kombilere Ayrıca Oda Termostadıda Takılabilmektedir,İster Kablolu Model İster Kablosuz Wifi Üzerinden Haberleşen modeller mevcuttur.Hangi Termostat Takılırsa Takılsın %25 lere Varan Yakıt Tasarrufu Sağlamaktadır.Yeterki Uzman Bir Teknik Servis ve Personel Tarafından Takılmış olsun.Sakarya Demirdöküm Kombi Servisi Olarak Bu Hizmetleri Sunmaktayız,Oda Termostadı,Kombi Dolabı,Kombi Bakımı,Kombi Onarımı,Kombi Montajı Yapmaktayız.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ HATA KODLARI

DEMİRDÖKÜM ADEN VE SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI KODLARI

F0- Isıtma devresi (CH) sistemi düşük basınçta

F1-  Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası                                                                                                                        

F2-  Kullanım suyu devresi (DHW) sıcaklık sensörü hatası                                                                              

F3-  Isıtma devresi (CH) sıcaklık sensörü hatası                                                                                                

F4-  Alev başlığı (İyonizasyon) hatası (reset gerektirir)                                                                                  

F5-  Prosestat veya baca sensörü hatası                                                                                                              

F6-  Dış hava sensör hatası OC Dış hava sensörü bağlandı

DEMİRDÖKÜM ADEN

Aden 90 (alev resmi) arızası  Ateşleme ve İyanizasyon arızasıdır.

Aden 80 (derece resmi) arızası Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suda aşırı ısınma olabilir. Tesisat dönüş filtresitıkalı olabilir. Peteklerin vanaları kapalı olabilir, kombinin pompasında sorun olabilir, çift esanjörlü kombilerde üç yollu vana motoru veya üç yollu vana grubu arızalı olabilir.  Limit Termostat kombiyi yüksek sıcaklığa karşı bloke etmiş demektir.Arızanın giderilmesi için kombiyi kapatıp açarak resetleyebilirsiniz.Kombi devreye girecektir.

Aden 70 lambası (Baca Lambası)  Bacalı modellerinde; bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostadının atmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise ADEN kombinizin panelinde 70 lambası (baca lambası) yanıp sönmeye başlar.

Hermetik modellerde ise baca fanının sargılarında zamanla kısa devreler, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava prosestadına yeterli basıncı uygulayamaz.

Veya hava prosestadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.

Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise kombinin sürekli 70 lambası yanıp söner.                          

Aden 60 lambası arızası (Bar Lambası) kombinin suyu bitti demektir.

Aden 50 lambası arızası kombinizde 50 lambası yanıp sönüyorsa, eğer Dış Hava Sensörübağlıysa Dış Hava Sensörü arızalı , kablo bağlantılarında sorun var veya ana karttasorun vardır.Eğer Dış Hava Sensörü bağlı değilse kombinizin ana kartında sorun var demektir.

Aden Kombi Hata Kodlarının Anlamları

F1 Arıza Kodu: Aşırı Isı Termostatın Da Arıza Olduğunu Belirten Koddur. Kombi Bu Hatayı Verdiği Sürece Cihaz Herhangi Bir Verim Sağlamaz.

F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Akmasın Da Etkili Olan Parçalardan Ntc Sensorun De Arıza Meydana Geldiğini Gösteren Koddur. Bu Kod Cihazın Göstergesin De Olduğu Sürece Kombi Sıcak Su Akıtmaz Veya Akıtmasın Da Sorunlar Yaşar.

F4 Arıza Kodu : Cihazın Alev Almasın Da Arıza Yaşandığını Gösteren Hata Uyarısıdır. Yani Kombi Ateşleme Yaptıktan Sonra Alev Almıyor Ve Devreye Girmiyor. Gaz Gurubunda, İyonizasyonda, Elektrotlar Da Sorun Olabilir

F5/F6 Arıza Kodu : Kombinin Hava Akım Sırasın Da Arıza Meydana Getirdiğini Böylelikle Cihazın F5 Uyarısı Verdiğini Göstermektedir. Kombinin Baca Sensorun De Yahut Hava Prosestatın Da Problem Olabilir.

OC Arıza Kodu : Hava Proses Atının Bağlı Duruma Geçtiğini Gösteren Kodun Açıklamasıdır. Cihazın Ekranın Da Bu Kod Varsa Kombiye Re Set Atınız.

CC Arıza Kodu : Prosestatın Yahut Baca Sen Sörünün İptale Alındığını Gösteren Koddur.

Demirdöküm  Adonis Kombi Arıza Kodları

 F1 Arızası – Aşırı ısınma hatası.

 F2 Arızası – Kullanım suyu NTC sensör hatası.

 F3 Arızası – Tesisat devresi gidiş NTC sensör hatası.

 F4 Arızası – İyonizasyon hatası.

 F5 Arızası – Baca geri tepmesine karsı emniyet.

 F6 Arızası – Tesisat devresi donus NTC hatası.

 F7 Arızası – Gaz valfi hatası.

 F8 Arızası – Tesisat devresi NTC gidisasırı ısınma hatası.

F10 Arızası – Tesisat devresi su basıncı hatası.

 F11 Arızası – Sirkülasyon hatası.

 F12 Arızası – Düşük voltaj hatası.

 F13 Arızası – Tesisat devresi NTC’leri sıcaklık farkı hatası.

DEMİRDÖKÜM  Isofast

F6 arızası=  kalorifer devresi sensörü (NTC) arıza yapmış demektir. kombinizin panelinden reset yaparak kombinizi yeniden başlatabilirsiniz.

02 Hava hatası (SRC veya presostat) 15 dakika sonra otomatik reset yapar.

03 Hava akışı hatası tekrarı

04 Ateşleme hatası (gaz ya da alev hissedilememesi)

05 Aşırı sıcaklık emniyet termostadında hata

06 NTC ısıtma sensörü çevriminde hata

07 NTC kullanım suyu sensörü çevriminde hata

08 NTC3 termofast sensörü çevriminde hata

09 Su basınç sensörü çevriminde hata

12 Gösterge kartı ya da uzaktan kumanda paneli natası

13 Elektronik kart

14 Isıtma çıkış sıcaklığın maksimum limiti aşması (ya da CTN2 sensörü çalışmıyor) (92 C’nin üzerine çıktığında )

15 Step-motor hatası (Gaz mekanizması)

16 Gaz emniyet valfi hatası

17 Şebeke gerilimi yetersiz

20 İletişim hatası

21 Su eksikliği (Basınç 0.5 bar’dan düşük)

İSOFAST RC KOMBİ ARIZA KODLARI

 

1 İyonizasyon Hatası : Alev hissedilemedi.

2 Hava akış hatası : Hava akış anahtarı (presostat) basıncı hissedemedi.

3 Tekrar eden hava akış hatası : (Hata 2) 2 saat 40 içinde 3 defa tekrarladıysa.

4 İyonizasyon Hatası : Çalışma sırasında alev kesiliyor.

5 Aşırı ısınma hatası

6 Isıtma devresi (CTN 2) hatası

7 Sıcak su devresi (CTN 1) hatası

8 MİCROFAST devresi (CTN 3) hatası

9 Kullanım suyu devresi basınç sensörü (Cp) hatası

10 Isıtma dönüş (CTN 5) hatası

11 Ana karttan sinyal alınamıyor.

12 Arayüz kartından sinyal alınamıyor.

13 Ana kart arızası

14 Isıtma sıcaklığı 95°C üzerinde

15 Gaz mekanizması step motoru hatası

16 İyonizasyon hatası : Alev brülör söndükten sonra 5 sn. devam ediyor.

17 Voltaj 170 volt a/c den az

18 Kullanıcı arayüz kartında hata

19 Isıtma sensörü CTN 2 bağlı değil

20 Arayüz kartı ile ana kart uyumsuz

21 Su sirkülasyon hatası

23 Sıcaklık 5°C/sn den daha hızlı yükseliyorsa Aksesuar haberleşme hataları

33 TA1 haberleşme hatası

34 Dış hava sensörü ile haberleşme hataları

35 Haberleşme roleleriyle ilgili hata

36 TA2 haberleşme hatası

38 TA1 hatası

39 Dış hava sensörü hatası

40 Haberleşme role hatası

41 TA2 hatası ISOFLOOR modulü hataları

65 Zemin akış devresi hatası (CTN9)

66 Isıtma dönüş devresi hatası (CTN8)

67 MİCROFAST ünite termistör devresi hatası (CTN7)

68 Radyatör bölgesi ısıtma dönüş termistör hatası (CTN6)

69 Yerden ısıtmada aşırı ısınma hatası (K1)

70 Üçyollu vana hatası (Yerden ısıtma devresi V3V-2)

71 Üçyollu vana hatası (Radyatör devresi V3V-1)

72 ISOFLOOR elektronik devre hatası

73 Yerden ısıtmada sıcaklığın 51°C fazla oluşu

75 Yerden ısıtmada sirkülasyon hatası

81 Step motor hatası

82 Ana kart hatası

DEMİRDÖKÜM KALİSTO

Ekranda görüntü yok Demirdöküm kalisto kombinizde ekranda hiç bir görüntü yoksa ana karta yüksek voltaj gelip kartı yakmış olabilir.

 F1 arızası Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suda aşırı ısınma olabilir. Tesisat dönüş filtresitıkalı olabilir. Peteklerin vanaları kapalı olabilir, kombinin pompasında sorun olabilir, çift esanjörlü kombilerde üç yollu vana motoru veya üç yollu vana grubu arızalı olabilir.Kalorifer tesisatına gönderdiği suyun sıcaklığı, limit dereceye geldiğinde kombinin digital ekranında F1 arızası yanıp sönmeye başlar. Limit Termostat kombiyi yüksek sıcaklığa karşı bloke etmiş demektir. Arızanın giderilmesi için kombiyi kapatıp Açarak resetleyebilirsiniz.Kombi devreye girecektir.

F7 arızası su basıncı düşük arızası

F6 Arızası kombinizde eğer Dış Hava Sensörübağlıysa Dış Hava Sensörü arızalı , kablo bağlantılarında sorun var veya ana karttasorun vardır.Eğer Dış Hava Sensörü bağlı değilse kombinizin ana kartında sorun var demektir

F5 arızası(bacalı) modellerinde; bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostadınınatmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise KALİSTO kombinizin digital ekranında F5 arızası yanıp sönmeye başlar.

(hermetik) modellerde ise baca fanının sargılarında zamanlakısa devreler, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava prosestadına yeterli hava basıncı uygulayamaz. Diğer bir ihtimalbaca yerinden çıkmış veya tıkanmış olabilir.          

F1 Arızası – Aşırı ısınma ve emniyet termostatı hatası.

 F2 Arızası – Kullanım suyu sensörü hatası.

 F3 Arızası – Tesisat suyu sensörü hatası.

F4 Arızası – İyonizasyon hatası.

F5 Arızası – Atık gaz sensor hatası.

F6 Arızası – Dıs hava sensörbağlantı hatası.

F7 Arızası – Su basıncı düşük arızası.

FF Arızası – Topraklama -elektronik kontrol problemi.

CC Arızası – Dış hava sensörünün devrede olmadığını belirtir.

Demirdöküm  Nanomiks Kombi Arıza Kodları

 F0 Hatası – Su basıncı düşük veya su yok.

 F1 Hatası – Limit termostat hatası(asırı ısınma var).

 F2 Hatası – Kullanım suyu sıcaklık sensörü hatası.

 F3 Hatası – Tesisat gidiş veya dönüs suyu sıcaklık sensoru hatası.

 F4 Hatası – İyonizasyon hatası.

 F5 Hatası – Baca sıcaklık sensor hatası.

F6 Hatası – OTC (dış ortam sensoru) hatası.

 F8 Hatası – Fan hızı limitler dısında hatası.

 F9 Hatası – Parametre yuklendi hatası.

 FF Hatası – Donanım/Toprakla/İslemci hatası.

DEMİRDÖKÜM VİNTO ARIZALARI

DEMİRDÖKÜM  VİNTO VE THEMAFAST KOMBİ

 01ve 04 Ateşleme başarısızlığı ( Gaz yok veya alev oluşmadı )

02 Hava başarısızlığı (Prosestat ) otomatik reset 15 dakika sonra

03 05 Aşırı ısınma emniyeti

06 Isıtma sensörü NTC2 arızası

08 Mikrofast sensörü (NTC3 ) arızası

09 Su basınç sersörü arızası

11 Ana kart arızası

12 Kullanıcı arayüz veya uzaktan kumanda paneli arızası

13 Ana devre hatası

14 NTC 2arızası

15 Step motor arızası

16 Gaz valfi selenoid valf arızası 17 Voltaj düşük < 170 V

18 Kullanıcı arayüz arızası

19 NTC2  kullanım suyu talebinde boru üzerinde irtibatlı değil

20 Kullanıcı arayüzü kombi ile uyumlu değil.

21 Su eksik ( 0.5 barı altınad)

22 Kalorifer tesisat su basıncı fazla ( 2,7 barın üzerinde )

 Vinto

F01 Ve F04 Arıza Kodu : Vinto Kombide Her İki Uyarı Kodu Da Aynı Açıklamayı Taşır. Bu Uyarı Kodlarının İkisi De Kombide Ateşleme Olmadığını Belirtmektedir. Bu Durumda Kısacası Cihaza Gaz Gelmiyor Diyebiliriz. Gaz Vanalarının Kontrolünü Yapmalı Kapalı İse Açık Duruma Getirmelisiniz. Gaz Vanaları İle Alakalı Hiçbir Sorun Yok İse Cihazı Kapatıp Yeniden Açın Yani Resetleyin. Soru Hala Devam Ediyorsa Gaz Armatöründe Sorun Olabilir

F2 Arıza Kodu : Hava Akış Sorunu Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Hava Prosestatı Arızalı Ve Değişimi Gerekiyor Diyebiliriz.

Vinto Kombi Kodları, Vinto Ariza Kodlarının Anlamları

Vinto Kombi Hata Kodları

F3 Arıza Kodu : Vinto Kombi Bu Uyarı Kodunu 2 Saat 40 Dakika İçinde 3 Defa Tekrar Ederse Bu Durumda Hava Akışında Sorun Var Demektir Ve Proses Tat Arızalıdır. Demir Döküm Vinto Servisi İle Görüşmelisiniz.

F5 Arıza Kodu : Cihazda Aşırı Isınma Sorunu Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Limit Termostatı Arızalı Diyebiliriz.

F6 Arıza Kodu : Kalorifer Devresi NTC Arızası

F9 Arıza Kodu : Cihazın Kalorifer Devresindeki Suyu Ölçme Görevinde Olan Sen Söründe Hasar Meydana Geldiğini Belirten Uyarı Kodudur.

F11 Arıza Kodu : Kombide Bulunan Tüm Parçaların Bağlı Durumda Olduğu Elektronik Karttan Sinyal Alınamadığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kart Arızalanmış Diyebiliriz..

F12 Arıza Kodu : Ekran Kartından Sinyal Alınamadığını Belirten Koddur. Bu Durumda Ekran Kartı Hasar Görmüş Ve Arızalanmış Diyebiliriz.

F13 Arıza Kodu : Ana Kartta Problem Olduğu Anlamına Gelmektedir. Bu Durumda Kartın Ya Tamiri Ya Da Değişimi İle Sorun Çözümlenebilir.

F14 Arıza Kodu : Aşırı ısı,Cihazın Kalorifer Devresine Göndermekte Olduğu Suyun 95 Derecenin Üstünde Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Sorun Bu Şekilde Devam Ederse Problem Yaşayabilirsiniz.

F15 Arıza Kodu : Gaz Mekanizması Sorunu Yaşandığını Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Üç Yollu Vana Step Motor Arızalı Diyebiliriz.

F16 Arıza Kodu : Kombi Kapalı Durumda Olduğu Halde Alevin Hala Devam Ettiği Durumlarda Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Bu Durumda İyonizasyonda Veya Gaz Armatöründe Sorun Var Diyebiliriz.

F17 Arıza Kodu : Voltajın Düşük Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Cihazın Bu Şekilde Çalışmaması Gerekmektedir. Bu Durumda Çalışmaya Devam Ederse Parçaları Zarar Görebilir.

F18 Arıza Kodu : Ekran Kartında Sorun Var Demektir.

F19 Arıza Kodu : Kombinin Sen Sörü Sıcak Su İsteğinde Yalnız Sensor Boru İle İrtibat Halinde Değil. Bu Durumda Sensorun Arızalı Olduğunu Ya Da Kablolarında Kopma Meydana Geldiğini Söyleyebiliriz.

F20 Arıza Kodu : Kombinin Ekran Kart İle Uyumlu Olmadığını Belirtmektedir. Ekran Kart Değişimi Önceden Yapıldı İse Ayarları Yapılmamış Ve Cihaz Bu Nedenle Bu Uyarı Kodunu Veriyor Olabilir. Sorun Kendiliğinden Yaşandı Ve Cihazın Ekran Kartı İle İlgili İşlem Yapılmadı İse Değişimi Ya Da Tamiri Gerekebilir.

F21 Arıza Kodu : Düşük Su basıncı Arızası

F22 Arıza Kodu : Yüksek Su basıncı Arızası.

 Themafast Kombi Hata Kodları

F06 Arıza Kodu : Kalorifer NTC arızası

F08 Arıza Kodu : Tesisat Gidiş Suyu NTC Arızası

F09 Arıza Kodu : Kombideki Su Basıncını Ölçe Görevinde Olan Sensorun Arızalı Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

F11 Arıza Kodu : Ana Kart Arızası

F12 Arıza Kodu : Ekran Kartında Ya Da Kumanda Panelinde Sorun Var Demektir

F13 Arıza Kodu : Elektronik Kartında Sorun Olduğu Anlamına Gelir.

F14 Arıza Kodu : Themafast Kombide Sensor Arızası

F15 Arıza Kodu : Üç Yollu Vana Arızası

F16 Arıza Kodu : Gaz Valfinde Sorun Var Demektir.

F17 Arıza Kodu : Voltaj Düşüklüğü Yaşanıyor Demektir.

F18 Arıza Kodu : Cihazın Ekran Kartında Sorun Olduğunu Anlayabileceğimiz Hata Kodudur.

F19 Arıza Kodu : Sensor Sıcak Su İsteğini Karşılıyor Fakat Boru Üzerindeki İrtibatı Geçerli Değil. Bu Durumda Sen Sörde Sorun Var Diyebiliriz.

F20 Arıza Kodu : Ekran Kartı İle Kombinin Uyum Sağlamadığını Belirten Uyarı Kodudur. Cihaza Önceden Müdahale Edilip Ekran Kartı Değiştirildi İse Ayarları Yapılmamış Olabilir. Cihaza Müdahale Edilmedi İse Ekran Kartı Arızalı Diyebiliriz.

F21 Arıza Kodu : Su basıncı düşük Arızası

F22 Arıza Kodu : Kombi Basıncı Gereğinden Fazla Olduğunda Daha Doğrusu 2,7 Barın Üstünde Olduğunda Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir.

SARGON PREMİKS KOMBİ ARIZA KODLARI

 

F0  : kombinin tesisat suyu basıncının yükseltilmesi gerekmektedir

F1: kombide aşırı ısınma emniyet termostatı  hatası olarak belirtir. Bu nedenle kombi kendisini  kapatarak korumaya alır..

F2: sıcak su kullanım devresindeki sıcaklık sensörü hatası anlamına gelir.

F3: ısıtma devresindeki sıcaklık sensörü hatası anlamına gelir.

F4: iyonizasyon (ateşleme) hatası anlamına gelir.

F5: Hava akış sensoru( prosestat ) basınç hatası anlamına gelir.

F6: Dış hava sensor bağlantı hatası anlamına gelir.

F7: Hava akıs sensoru bağlantı hatası anlamına gelir..

F8: fan dönüş hızında problem anlamına gelir. F8 hatası durumunda ya fan motoru yada hava akış sensörü ( prosestat ) arızalanmış olma olasılığı fazladır.

F9 hata kodu : fan motorunun durması gerekirken durmama hatası anlamına geliyor

 

NİTRON KOMBİ HKF224- HKF230

 HATA KODU HATA TANIMI

 F1 Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası (Reset gerektirir)

F2 Kullanım suyu devresi (DHW) sıcaklık sensörü hatası

F3 Isıtma devresi (CH) sıcaklık sensörü hatası

F4 Alev başlığı (İyonizasyon) hatası (Reset gerektirir)

F5 Hava akış sensörü basınç hatası

F6 Dış hava sensör bağlantı hatası

F7 Hava akış sensörü bağlantı hatası

F8 Fan hareketi olmaksızın hava akışı hatası

F9 Kablolama hatası

F10 Isıtma devresi (CH) sistemi düşük basınçta

F11 Sirkülasyon hatası

F12 Düşük voltaj hatası OC Dış hava sensörü bağlandı ve OTC hazır CC Dış hava sensörü devrede değil sinyali • Isıtma devresi (CH) su basıncı 3 bar’ın üzerine çıktığında veya 1 bar’ın

   Atron

 F1 Arıza Kodu : Atron Kombide Aşırı Isınma Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Limit Termostatında Sorun Var Diyebiliriz. Parça Değişimi Gerekeceği İçin Demir Döküm Atron Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

 F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sen Sörü Arızalı Olduğu İçin Kombi Sıcak Su Vermez. Sorunun Çözümlenmesi İçin Sensor Değişimi Gerekmektedir. Bunun İçin Atron Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

Atron Kombi Kodları, Atron Hata Kodları

F3 Arıza Kodu : Kombinin Tesisata Yolladığı Suyun Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Söründe Bağlantı Sorunu Yaşanıyor Demektir.NTC

 F4 Arıza Kodu : Cihazın Ateşlemeyi Yapmadığını Belirten Bu Uyarı Kodunda Cihaz Ateşlemeyi Sağlamadığı İçin Verimli Olmaz. Bu Nedenle De Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonda Sorun Var Diyebiliriz.

 F5 Arıza Kodu : Hava Akışının Sağlanmadığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz

 F6 Arıza Kodu : Cihazın Tesisata Gönderdiği Suyun Dönüş Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Sörünün Arızalı Olduğunu Belirten Hata Kodudur

F7 Arıza Kodu : Kombi Ekranında F7 Hata Kodu Belirdi İse Gaz Armatürün De Sorun Var Demektir. Gaz Armatöründe Sorun Olduğu İçin Cihaz Ateşleme Yapmaz Doğal Olarak Da Kombi Verim Sağlamaz.

 F8 Arıza Kodu : Cihazın Tesisat Devresine Göndermekte Olduğu Suyun Değerini Ölçme Görevinde Olan Sen Söründe Aşırı Isınma Problemi Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensor Değişimi Gerekebilir.

 F9 Arıza Kodu : Prosestatta Kısa Devre Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Hava Prosestatı Arızalı Bu Sebeple De Hava Akışını Sağlamıyor Diyebiliriz. Parça Değişimi Sonrasında Sorun Çözümlenecektir.

 F10 Arıza Kodu : Atron Kombinin Basıncının 0,3 Barın Altında Olduğunu Gösteren Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombiye 1,5 Bar Kadar Doldurma Musluğu İle Su Basmalı Sonrasında Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Bu Şekilde Çözümlenecektir.

 F11 Arıza Kodu : Atron Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Su Akışı Sağlanmıyor Demektir. Bu Durumda Kombi İçinde Su Dolaşımı Olmuyor Diyebiliriz.

F12 Arıza Kodu : Daireye Gelen Voltajın 165 V Altında Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihazı Kullanmamalı Voltaj Dengeleyici Özellikte Olan Regülatör Cihazını Kullanmalısınız. Aksi Taktirde Cihazın İçinde Bulunan Parçaları Zarar Görerek Yanabilir.

F13 Arıza Kodu : Atron Kombinin Kalorifer Gidiş Ve Dönüş Sensörlerinin Arasındaki Sıcaklık Farkında Problem Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. 

 Millenium Plus

 F1 Ve F4 Arıza Kodu : Hem F1 Hem De F4 Arızası Ateşleme Başarısızlığını Belirtmektedir. Kombi Ateşlemeyi Sağlamadığından Dolayı Randıman Almanız İmkânsızdır. Bu Durumda Önce Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Çözümlenmiyor İse Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonunda Problem Olabilir.

 F2 Arıza Kodu : Hava Başarısızlığı Var Anlamındadır. Bu Durumda Kombi Otomatik Olarak Kendini Resetleyecektir. Sorun Re Set Sonrasında Devam Ederse Fan Motorunda, Bacaca Da Ya Da Hava Proses Atında Problem Var Diyebiliriz.

 F3 Arıza Kodu : Fan Motorundan Aldığı Artı Basınç İle Ana Karta Atık Gazda Problem Olup Olmadığını Aktaran Parçada Yani Hava Proses Atında Sorun Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Prosestatın Tamiri Yapılamaması Sebebi İle Değişimi Gerekebilir Diyebiliriz.

F5 Arıza Kodu : Kombide Aşırı Isınma Termostatının Daha Doğrusu Limit Sen Sörünün Arıza Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında F5 Arıza Kodu Yer Aldı İse Sensor Zarar Görmüş Ve Değişime İhtiyaç Duyuyor Diyebiliriz.

F6 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Sensörünün Arıza Yaptığını Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sen Söründe Sorun Olması Sebebi İle Kombi Sıcak Su Vermez. Sıcak Su Sorunu Yaşamakta Olan Tüketicinin Çözüm İçin Milenyum Plus Servisi’ni Araması Gerekmektedir.

F9 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Sensöründe Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Şekilde Kombi Peteklere Isı Göndermez.

F11 Arıza Kodu : Kombide Bulunan Parçaların Tümünün Bağlı Olduğu Ve Yönetildiği Elektronik Kartta Sorun Olduğu Zaman Veya Sinyal Alınamadığı Zaman Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Kombi Bu Durumda Kesinlikle Çalışma Sergilemez. Bu Durumda Kartın Ya Tamiri Ya Da Değişimi Gerekir Diyebiliriz.

 F12 Arıza Kodu : Ekran Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ekran Kartında Sorun Olduğunda Kartın Ya Tamiri Ya Da Değişimi Gerekmektedir.

 F13 Arıza Kodu : Ana Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ana Kartta Sorun Olduğu İçin Kombi Çalışmaz

 F14 Arıza Kodu : F14 Arıza Uyarısı Var İse Kalorifer Sıcaklığı 95 Derecenin Üstünde Demektir.

 F15 Arıza Kodu : Bu Arıza Kodu Kombinin Gaz Mekanizmasında Step Motor Sorunu Yaşanıyor Anlamına Gelmektedir. Step Motor Adı Verilen Parça Üç Yollu Vana Grubuna Ait Olduğu İçin Kombi Bu Arıza Kodunu Verdiğinde Sıcak Su Kullanımında Petekleriniz De Isınabilir. Ya Da Gaz Girişinde Sorunlar Olabilir.

F16 Arıza Kodu : Kombinin Kapalı Olmasına Rağmen Ateşlemeyi Yapmaya Devam Ettiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Arızalı Olan Kısım İyonizasyondur.

F17 Arıza Kodu : Kombiye Gelen Voltajın Olması Gereken Değerden Düşük Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Sizlere Bu Konuda Regülatör Kullanmanızı Tavsiye Ederiz.

F19 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinin Sıcak Su Talebinde Olduğunu Yalnız Boru Üstündeki İrtibatının Kesildiğini Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su İsteği Karşılanamaz.

 F20 Arıza Kodu : Kombinin Ekran Kartı İle Uyum Sağlamadığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ekran Kartının Değişimi Yapıldı İse Servis Ayarları Yapılmamış Olabilir.

 F21 Arıza Kodu : Kombinin Basıncının Azaldığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Servis Çağırmaya Gerek Yoktur. Kombinin Altında Yer Alan Dolum Vanasını Açmalı Kombiye İhtiyacı Olan Suyu (1,5 Bar) Basmanız Gerekmektedir. Su Basma İşleminden Sonra Kombiyi Resetleyin Sorun Çözümlenecektir.

 F22 Arıza Kodu : Kombide Olması Gerekenden (1,5 Bardan) Daha Fazla Su Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombi Basıncını Kontrol Edin 2,7 Barın Üstünde Olduğunu Göreceksiniz. Kombideki Fazla Suyu Peteğin Yan Tarafından Havasını Alarak Düşürebilirsiniz. Petekten Hava Alma İşlemi Sonrasında Kombi Basıncı Sıfıra Ulaşacaktır. Bu İşlemden Sonra Kombiye Yeniden 1,5 Bar Kadar Su Basarsanız Sorun Kalmayacaktır.

NİTROMİX HATA KODLARI

 

F00/F10 :Gidiş suyu sensörü arızası.

F01/F11 :Dönüş suyu sensörü arızası.

F20:Aşırı ısınma problemi.

F22:Tesisat su basıncı 0,3 bar civarında.

F23:Maksimum sıcaklık farkı arızası.sirkülasyonu olmadığı zaman veya sirkülasyon hızı çok yüksek olduğu zaman bu sorun yaşanır.  Genel anlamda problem sirkülasyon pompası ile alakalı olabilir

F26:Gaz valfi problemi.

F27:Alev algılama problemi.

F28:Gaz besleme problemi.

F29:İyonizasyon hatası.

F32:Hatalı hava basınç problemi.Donma koruması fan hızında bir sorun olduğunu belirtir. Hatalı hava basıncı söz konusu olduğu için cihaz muhtemelen çalışmayacaktır.Bu arıza durumunda teknik açıdan; fan ya da elektronik kartta sorun olabilir.

F49:Voltaj sorunu.Haberleşme bağlantı sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda şebekeden gelen voltaj yüksek veya düşük olabilir.

F61/F62/F63/F64/F65/F67:Elektronik kart problemi.Genel anlamda elektronik kart ile alakalı bir sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. F62 hata kodunda sorun gaz valfinde de olabilir.

F65 hata kodu anakart devresinde aşırı ısınma problemidir.

F67 hata kodu ise alev algılama durumu nedeni ile elektronik kart problemi olarak bilinir.

F68:Alev sinyalinde dalgalanma var.Kombide düzensiz alev oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda genelde karşımıza elektronik kart sorunu çıkmaktadır.

F70:Kartlar arası uyumsuzluk sorunu.

F71:Su akış sensör problemi.

F72/F84/F85:Kalıcı maksimum sıcaklık farkı problemi.Kalorifer gidiş ve dönüş sensörü aynı sıcaklığı okuyor ise ekranda bu hata kodu yer alır. Sensörlerde sorun olabilir veya bağlantılarda problem olabilir.

F73/F74:Basınç sensör problemi.Basınç sensörü arıza yaptığında, sensör bağlantılarında veya borularında sorun olduğunda ekranda bu hata kodlarından biri yer alır.

F76:Termal sigorta problemi.Aşırı ısınma sigortası yerinden çıktı ise ya da ana eşanjörde aşırı ısınma durumu söz konusu ise bu sorun yaşanabilir.

F77:Gaz valfi motoru problemi.Bu arıza durumunda servis gelmeden önce kombinize reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonra arıza durumunda düzelme olmazsa Valfi değiştirin.

F83:Brülör devrede fakat sıcaklık artmıyor.Böyle bir arıza durumunda önce kombi basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç 1 bar altında ise kombiye su basmalı ve basıncı yükseltmelisiniz.Basıncı yükseltmenize karşın sorun devam ediyorsa veya basınç ideal konumda ise reset işlemi yapabilirsiniz.Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkı çalışma koşullarına uygun değilse eğer sorun bu yüzden yaşanıyor olabilir.

F85:Sensör problemi.Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının doğru olmadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensörlerde arıza meydana gelmektedir.

F86:Yerden ısıtma kontak problemi.

Err:Kullanıcı arayüz hatası,Kullanıcı arayüz kartında yani ekran kartında haberleşme problemi olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda kombiyi,resetleyin. 

 

Demirdöküm Nepto Kombi Arıza Kodları

 F1 Arızası – Asırı ısınma hatası.

F2 Arızası – Kullanım suyu NTC sensor hatası.

 F3 Arızası – Tesisat devresi gidis NTC sensor hatası.

F4 Arızası – İyonizasyon hatası.

F5 Arızası – Hava akıs anahtarı (pressostat) hatası.

F6 Arızası – Tesisat devresi donus NTC hatası.

 F7 Arızası – Gaz valfi geri besleme hatası.

 F8 Arızası – Tesisat devresi gidiş NTC hatası.

 F9 Arızası – Prosestat kısa devre hatası.

 F10 Arızası – Tesisat devresi su basıncı hatası.

 F11 Arızası – Sirkulasyon hatası.

 F12 Arızası – Dusuk voltaj hatası.