SAKARYA BAYMAK KOMBİ SERVİSİ

baymak kombi servisi
 

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN !    Siz Değerli Adapazarlı Müşterilerimize  Baymak Kombi Servisi Olarak Hizmet vermekteyiz,Evlerinizde Bulunan Kombi Ve Klimalarınızın Bakım ve Onarımlarını İtinalı Bir Şekilde Yaparak Değişen Parçalara 1 Yıl garanti Vermekteyiz, Ayrıca Sıfır ve İkinci El Kombi Şofben ve Soba Satışıda Yapmaktayız Vermekteyiz.

TÜM KREDİ KARTLARI GEÇERLİDİR

 

Kombi Tamir ve Bakım

   Kombi tamir ve bakımı için Anadolu Teknik Kombi Servisi olarak, müşterilerimize en uygun fiyat politikamız ile profesyonel hizmet sunmaktayız. Kombi tamir ve bakımı konularında yılların verdiği deneyim ile firmamız, Sakarya’da hizmet vermektedir. Kombinizin daha verimli çalışabilmesi ve ekonomik doğalgaz tüketimi için mutlaka bakımının her yıl düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi durumda çeşitli problemlerle ve arızalarla karşılaşabilirsiniz. Anadolu Teknik  firmamız, kombi arızalarınız ve bakım için size en hızlı hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kombi Bakımının Önemi

  Gerek kış ayları, gerekse yaz ayları için önemli bir unsur olan kombilerin, düzenli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir. Farketmediğiniz bir dikkatsizlik sonucunda, küçük sorunlar, büyük problemlere yol açabilir; bu da sağlık sorunlarına neden olabilir. Özellikle Mart ve Ağustos periyotlarında yapılması gereken kombi bakımları, kombinin hayatta kalma süresini uzatır. Şayet kombinizin bakımının düzenli bir biçimde gerçekleştirirseniz, daha ekonomik yakıt ile daha yüksek performans elde edebilirsiniz. Kombi bakımlarının mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

  Sizlerde Soğuk Kış aylarında bilinçli Kullanıcılar olarak Soğuk Gecelerde Kombinizin Gaz Ganasını ve Elektrik Ealterini Kapatıp bir Yere Gitmeyiniz.Kalorifer Isıtma Ayarını Minimuma Getirip İstediğiniz Yere Gidebilirsiniz.

Aksi Durumlarda baymak servis olarak bizlere başvurabilirsiniz.

Baymak kombi servisi olarak Adapazarında hizmet vermekteyiz.

Servisimiz,Baymak Sakarya Güllük mahallesi bölgesindedir

Kombi Bakımının Faydaları

  • Düzenli yapılan kombi bakımları sayesinde, cihazınızın kullanım ömrü uzar.
  • Enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.
  • Kombiler, elektrik, doğalgaz ve su gibi parametrelerin aynı anda görev aldığı bir sistemdir. Bu sebeple can ve mal güvenliğiniz açısından kombilerin bakımının yapılması son derece önemlidir.
  • Cihazınız %100 verimle çalışır, maksimum fayda sağlar.
  • Hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçirdiğimizi varsayarsak, yaşam alanı için çok daha konforlu bir mekân sağlanmış olur.
  • Doğalgazın pahalı olduğunu düşündüğümüzde, faturalarınız bakım sonrasında büyük ölçüde azalacaktır.
  • Küçük sorunların erken teşhis edilmesi sonucunda, daha büyük arızaların önüne geçilmiş olur. Bu sayede kafanız rahat, yaşam alanınız kaliteli olur.  

 

baymak kombi servis

 

 

Sakarya Baymak Kombi Servisisakarya Vaillant kombi servis

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN !

                                       

 

  Baymak Kombi Servis,Sakarya Baymak Kombi Servis,Baymak Kombi Servisi,Sakarya Baymak Kombi Servisi,Olarak Adapazarında Özel Servisi Hizmeti vermekteyiz

 Not :Firmamız Sakaryada Özel Kombi Servisi olarak Hizmet Vermektedir.

 

KOMBİLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

        Evlerimizde ve İş Yerlerimizde bulunan Kombilerin Hepsi Aynı Mantıkla Aynı Prensiple çalışmaktadır,Şöyleki;İlk önce Kombi Çalıştırma Düğmesinden Açıldığı anda,ilk olarak Su seviyesi Kontrol edilir ve  Kombi Pompası Deveye girer Pompa Suyu devir daim ettikten hemen sonra Baca Fanı devreye Girer akabinde ise Bacafanının Çalışıp Çalışmadığını Kontrol edilir bunuda Presostat adını verdiğimiz Parça sağlar,Eğer Fan Çalışıyorsa Ardından Gazvalfi devreye girer,Bazı modellerde Gazvalfine Gazın gelip gelmediğini ölçen sensörler vardır,Ardından Ateşleme Elektrotlarına Elektrik enerjisi yollanır ve yanma sağlanır,bundan sonra ise Brülörde Ateşin olup olmadığını kontrol eden İyonizer Elektrodu Devreye girer,Eğer Yanma oluşmuş ve ateş varsa kombide Elektronik kart bunların hepsini görür ve yanma devam eder,Böylece Kombi Bütün bu İşlemlerden sağlandıktan Sonra Çalışmasına Devam eder.Bütün bu Elemenlardan birtanesi bile iş yapmazsa Kombi Devreden çıkar ve Ekranında Arıza Kodu verir.Bazı modellerde Ekran Yoktur Bunlar genelde Eskitip Kombilerdir,Yeni model Kombilerin Tamamında Bir LCD Bilgi ekranı Bulunmaktadır.Bu ekranda Hata kodları Sıcaksuyun ısı değeri ve Kalorifer devresinin Isı değeri görülmektedir,Ayrıca Yeni Nesil kombilerin Bir çoğunda haftalık,Aylık,Yıllık,Haftalık Saatve Takvimli Program Bulunmaktadır,Cep Telefonuyla ve RJ 45 Soketiyle internet Bağlantısını Kullanan Kombierde Mevcuttur,Bu Kombilerde kullanıcı eve Gelmeden Kombisini İstediği Gibi Çalıştırmakta ve Kapatmaktadır.

        Kombilere Ayrıca Oda Termostadıda Takılabilmektedir,İster Kablolu Model İster Kablosuz Wifi Üzerinden Haberleşen modeller mevcuttur.Hangi Termostat Takılırsa Takılsın %15 lere Varan Yakıt Tasarrufu Sağlamaktadır.Yeterki Uzman Bir Teknik Servis ve Personel Tarafından Takılmış olsun.Sakarya baymak Kombi Servisi Olarak Bu Hizmetleri Sunmaktayız,Oda Termostadı,Kombi Dolabı,Kombi Bakımı,Kombi Onarımı,Kombi Montajı Yapmaktayız.

 

BAYMAK KOMBİ ARIZALARI

BAYMAK İDEE ARIZA KODLARI

 

HATA KODU1=1 kez kırmızı sinyal (sensör hatası-E06-E07-E08-E02-E03-E04-E05-E-09-E10-E11-E35)

HATA KODU2=İki kez kırmızı Sinyal.(Maximum Sıcaklık Koruması E12-E41)

HATA KODU 3=3 Kez kırmızı sinyal (Ateşleme hatası E14-E16-E36)

HATA KODU 4= 4 Kez kırmızı sinyal (Fan Arızası E34)

HATA KODU 5= 5Kez kırmızı Sinyal(Parametre hatası E00-E01)

HATA KODU 6= 6 Kez Kırmızı Sinyal(Çeşitli Hata kodu Servis cihazı üzerinden okunabilir)

E00= Depolama Ünitesi PSU Parametresi bulunamadı hatası

E01= Güvenlik Parametreleri hatalı

E02= Akış sıcaklığı sensörü kısa devre yapmış

E03= Akış Sıcaklığı Sensörü Açık devre

E04= Akış Sıcaklığı çok düşük.(Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin.)

E05= Akış sıcaklığı çok yüksek(Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin)

E06= Dönüş Sıcaklığı sensörü kısadevre yapmış.

E07= Dönüş Sıcaklığı sensörü Açık devre.

E08=Dönüş sıcaklığı çok düşük. (Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin)

E09= Dönüş Sıcaklığı çok yüksek. (Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin)

E10-E11= Akış ve dönüş sıcaklığı arasındaki fark çok büyük. (Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin)

E12= Isı eşanjörünün sıcaklığı normal değerlerinin üzerinde. (Isıtma sisteminin havasını alın,Su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olun sonra cihazı resetleyin)

E14=Brülör çalışma arızası.(Cihaza gaz geldiğinden emin olun,Gaz vanasını kontrol edin.)

E16= Yanlış alev sinyali.(Cihaza gaz geldiğinden emin olun,Gaz vanasını kontrol edin.)

E17= Gaz Vanasındaki sorun.(Cihaza gaz geldiğinden emin olun,Gaz vanasını kontrol edin.)

E34= Fan hatası

E35= Ters Yönde akım ve Geri Dönüş

E36= Alev Kaybı

E37= İletişim hatası

E38=SCU PCB li İletişim hatası

E39= Kapanma girişi Kilitlenme modunda

E40= HRU-URC Ünitesi Test hatası

E41= Maximum Sıcaklık ayarı aşılmış.